Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi ziyaret edildi

Adana universitesi ziyareti

Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektör’ü Prof.Dr. Adem Ersoy makamında ziyaret edildi.

Kiev Politeknik Mezunları ve KPİ Türkiye temsilcisi Ömer Çıkın ,Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektör’ü Prof.Dr. Adem Ersoy makamında ziyaret etti.

Prof.Dr. Adem Ersoy 2012 yılında kurulan Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi ve stratejileri hakkında geniş bilgi verdi. 2013-2014 eğitim öğretim yılında ilk öğrencilerini kabul edecek Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, çağdaş ve gelişmiş eğitimin felsefesi “eğitici merkezli” değil “öğrenci merkezli” eğitimi hedeflemekte.

Öğrencilerin, hazır bilgi edinme yerine bilgi kaynağına ulaşmayı öğrenen, her konuda derinlemesine araştırmayı bilen ve devamlı öğrenmeyi amaç edinmiş, araştıran, sorgulayan, dünya ile rekabet eden nitelikli konumda yetiştirileceği hedeflenmekte.

Rektör Prof.Dr. Adem Ersoy,önceliğin eğitimde kalite olduğunu bu doğrultuda akademisyenleri teşvşiken vede başarı odaklı çalışmalarını sağlamak adına ikinci öğretim ile yaz okulu açmayacaklarını, ilerleyen yıllarda ise Türkiye’nin tam donanımlı mühendislerini yetiştireceklerini belirtti. Uluslararası işbirlikleri başarı yolunda büyük etken olduğunun üstünde de duruldu.
Ömer Çıkın Kiev Politeknik Enstitüsü hakkında geniş bilgi verdi. Bologna Sürecine uyum ve Kiev politeknik Enstitüsü’nün bu süreçteki çalışlmaları da konuşuldu.