Gaziantep Üniversitesi ziyaret edildi

Gazi Antep Universitesi Ziyareti

Gaziantep Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Fahrettin Göğüş makamında ziyaret edildi…

Kiev Politeknik Mezunları ve KPI Türkiye temsilcisi Ömer ÇIKIN Gaziantep Üniversitesi Rektör yardımcısı Prof.Dr. Fahrettin Göğüş’ü makamında ziyaret etti.

Prof.Dr. Fahrettin Göğüş Gaziantep Üniversitesi hakkında geniş bilgi verdi.Üniversite genelinde 55 farklı ülkeden yaklaşık 950 yabancı uyruklu öğrencinin eğitim gördüğünü, 2012-2013 eğitim öğretim yılında 192 Türk öğrencinin işbirliği yapılan üniversitelere öğrenim görmek üzere gönderildiğini belirtti.

Güneydoğu Anadolu Bölgesinde büyük bir ticaret ve sanayi merkezi olan Gaziantep ilinin adını taşıyan Üniversitenin, eğitim-öğretime 1973 yılında ODTÜ Mühendislik Fakültesi’ne bağlı olarak kurulan Makine Mühendisliği Bölümü ile başlamıştır. 27 Haziran 1987 yılında ise yeni kurulan çeşitli fakülte ve yüksekokulların da ilavesi ile Üniversitenin tüzel kişiliğine kavuştuğunu belirtti.

Sohbet ev sahibi Göğüş’ün Gaziantep misafirperverliği ve samimi konuşmalar ile devam etti.Dünya’nın bir çok ülkesinde seminerlere katılan ve uluslararası ortak akademik çalışmalar yapan Prof.Dr. Fahrettin Göğüş Üniversitelerin Uluslararası işbirliklerinin bilim ve teknoloji alanında büyük önem taşıdığını belirtti.

Ömer Çıkın Kiev Politeknik Enstitüsü hakkında geniş bilgi verdi.Makina,havacılık ve kimya fakülteleri çalışmaları hakkında da tarihten süregelen başarıları konuşuldu.