Yenilenen internet sitemize hoş geldiniz!

 

Ömer Çıkın

Ömer Çıkın – Rektör Asistanı ve Türkiye Temsilcisi

Değerli Öğrenciler,

Dünya genelinde Türkiye’nin de aralarında bulunduğu 112 ülkede diploması geçerli olan Kiev Politeknik Enstitüsü, siz idealist, yeniliklere açık, bilim insanı olma hedefi olan öğrencilere istediği bölümde eğitim alma, ek 3 dil öğrenerek ve projelerinizi hayata geçirerek, adınızı tarihe yazma fırsatı sunuyor.

Siz Türk öğrenciler için 2014-2015 eğitim yılı için özel imkanlar oluşturduk, 2013 yılında  ilk defa hayata geçirdiğimiz kampüs içinde Türkiye standartlarında yurt imkanı, okul ve yurt ödemelerinizi Türkiye’de temsilcilik aracılığıyla ödeme fırsatı ile siz değerli öğrencilerin yanında olduğumuzu sizler için geliştirdiğimiz  sistem ile gösterme fırsatını bulduk.

Üniversite Tarihindeki ilk yabancı ve Türk Rektör Asistanı ünvanına sahip Ömer Cihan Çıkın aracılığı ile geliştirilen ve koordine edilen sistemde Türkiye’den gelecek öğrencilerin en iyi şekilde eğitim alması hedeflenmektedir. Ayrıca 2014-2015 eğitim yılı başarı durumlarına göre Türkiye temsilciliği tarafından yurt ve eğitim bursları verilecektir.  Ayrıca, Türk öğrenciler 3.sınıf itibariyle 2.yan dal alarak 2 diploma ile mezun olabilme imkanına sahip olacaklar.

KPI-Turkey olarak, Kiev Politeknik Enstitüsü’ne Türkiye’den katılan öğrenciler için, oryantasyondan barınmaya her türlü desteği sağlamakta ve ön kayıttan mezuniyete kadar her aşamada gerek motivasyon gerekse rehberlik  alanında öğrencilerimizin yanında olmayı tercih edinmekteyiz. Yurt dışından katılım gösteren öğrencilerimizin uyum problemleri yaşamamaları için yurtlar ve rehberlik hizmeti organize etmekte, üniversite yıllarında başlayan bu destek ve birliteliğimizi, mezuniyetten sonraya da taşıyarak, mezunlarımıza gerek Türkiye gerese Ukrayna’da iş olanağı sağlanma konusunda da hizmetlerimizi sunmaktayız.

KPI- Turkey’nin oluşum amacı Türkiye’den katılım gösterecek öğrencilerimize sorunsuz ve ekstra masrafa girmeden doğru başlangıç ile nasıl başlarsak öyle devam eder felesefesinden yola çıkarak bütün işlemlerde öğrenci adına aracı kuruluşların ve temsilcilik personellerinin desteği ile stressiz bir başlangıç yapmalarını hedeflemekteyiz.

2012 ‘den bu yana hizmet veren Türkçe  internet sitemizle, üniversitemizle ilgili tüm bilgilere kolaylıkla erişebilir, ön kayıt formunu doldurmak suretiyle üniversitemiz öğrencisi olabilmek için başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Sizleri en kısa zamanda aramızda görmek dileğiyle!

‘Hiçbir başarı tesadüf değildir’

Ömer Cihan ÇIKIN

Rektör Asistanı ve Türkiye Temsilcisi