Rektör’ün Mesajı

Michael Zgurovsky

Rektör – Michael Zgurovsky

Geleceği Birlikte planlayalım!

Değerli öğrenciler,

KPI-Turkey  internet sitemize hoşgeldiniz!

Ukrayna’nın başkenti Kiev’in merkezinde yeşillikler içinde kurulmuş olan Kiev Politeknik Enstitüsü (KPİ) Ukrayna’nın en eski ve en büyük üniversitesidir. Sovyetler Birliği’nin teknik beyni olan Kiev Politeknik Enstitüsü, 115 yıllık tarihi ve başarıları ile birçok dünya üniversitelerinin ve öğrencilerin yakın takibindedir. Dünya genelinde 112 ülkede diploması geçerli olan Üniversitemizin yaklaşık 2 milyon mezunu bulunmaktadır.

Ezbere dayalı eğitimlerin aksine öğrenmeye dayalı eğitim sunan üniversitemiz bünyesinde bulunan 20 Fakülte,9 Araştırma Enstitüsü, 13 araştırma laboratuarında 40,500 öğrencimiz eğitim görmektedir. Bu öğrencilerimizin yaklaşık 1,500 tanesini, dünyanın çeşitli ülkelerinden gelmiş ve eğitimlerini sürdüren uluslararası öğrenciler oluşturmaktadır. Bünyemizdeki saygın profesör, aktif öğretim üyesi, akademisyenler ve araştırmacılar tarafından öğrencilerimize en yüksek seviyede oğrenim sağlanmaktadır.

Üniversitemiz mezunları arasında  D. Mendeleyev, I. Sikorski, S. Korolev, S. Timoshenko, V. Kirpichev, E. Paton, I. Bardin, O. Mickulin, L. Luliev, O. Vinter, B. Vul, A. Lulka, V. Plotnikov gibi ünlü bilim adamları bulunmaktadır.

Kıymetli Türk öğrenciler, önümüzdeki akademik yıldan itibaren, sizleri de öğrencilerimizin arasında görmeyi arzuluyoruz. Türkçe  internet sitemizde, üniversitemizle ilgili tüm bilgileri bulabilir, başvuru formunu doldurarak bize ulaştırabilirsiniz.

Gelin, geleceği birlikte planlayalım!

Sevgilerimle,

Rektör Prof.Michael Zgurovsky