Sıkça Sorulan Sorular

Başvuru koşulları ve gerekli belgeler nelerdir?

Başvuru koşullarıyla ilgili tüm detaylı bilgileri Başvuru Prosedürü bölümünde bulabilirsiniz.
Kiev’de yaşamla ilgili bilmem gerekenler nelerdir?

Kiev Ukrayna’nın başkenti ve en büyük şehridir. Yaklaşık beş milyon nüfüsa sahip olan şehir, tarihsel, kültürel, sanatsal ve sosyal açılardan sınırsız imkanlar sunmaktadır. İnternet’te Kiev ile ilgili her tür bilgiye ulaşılabilecek birçok kaynak site vardır. Bunlardan bazıları: en.wikipedia.org/wiki/Kiev , tr.wikipedia.org/wiki/Kiev , www.kiev.info

Öğrenciyken aynı zamanda Ukrayna’da çalışabilir miyim?

Yabancı öğrenciler, Ukrayna’da öğrenci vizesiyle bulundukları için resmi çalışma şansları bulunmamaktadır.Bununla birlikte, İngilizcesi iyi olan öğrenciler tercümanlık veya turist rehberliği uğraşılarla boş zamanlarını değerlendirebilir ve ek gelir elde etme şansına sahip olabilirler.
Kiev'de aylık ortalama yaşam maliyeti ne kadardır?

Kiev, bir kültür ve öğrenci başkentidir. Sosyal yaşam ve eğlence için sınırsız imkanlar olmasıyla birlikte, bir öğrencinin konaklama hariç aylık ortalama yaşam maliyeti yaklaşık 400$ сivarındadır.
KPİ'de öğrenimime devam ederken, Askerliğimi tecil ettirebilir miyim?

Evet, KPİ, Türkiye’de YÖK tarafından tanınan bir üniversite olduğu için öğreniminize devam ederken askerliğinizi tecil ettirebilirsiniz.
KPİ'de eğitim alırken burs imkanlarından yararlanabilir miyim?

Evet, KPİ’de  eğitim alırken başarı durumunuza göre her yıl yenilenen oranlarla  KPİ Türkiye temsilciliğinden başarı bursu veya ilgili T.C. kurumlarınadan burs ve kredi başvurularını gerçekleştirebilirsiniz.