YÜKSEK LİSANS (MASTER DEGREE)

Ukrayna Ulusal Teknik Üniversitesi Kiev Politeknik Enstitüsü eşsiz deneyimli öğretim üyeleri ve  bilim adamlarından oluşan eğitim kadrosu tarafından yüksek lisans öğrencilerini itina ile yetiştirmektedir.Mezunların nitelikli faaliyetler, kültürel çeşitlilik,farklı bakış açıları  ve entelektüel titizlik karışımı  bir tarz ile işlenmiş olması Politeknik bilincinin yaşatılmasını sağlamaktadır.

KPİ’de Yüksek Lisans mesleki bilgi ,yenilikçi beceriler, yeni fikirler üretmek, bilgi ve becerilerini kullanmak,  ekonomik bakış açısınıda göz önünde bulundurarak mühendislik bilimini  profesyonel görevlerini yerine getirmek için oluşturulan  üst seviyede bir  akademik derecesidir.

Yabancı öğrenciler sadece aşşağıdaki tabloda yer alan akademik programlar için İngilizce dilinde yüksek lisans eğitimi alabilirler.

Bölümler

Kontenjan

2.1. Uçak ve Helikopterler Mühendisliği

10 öğrenci

10.1. Uçak Kontrol Sistemleri

10 öğrenci

15.1. Bilgisayar Sistemleri ve Ağları

10 öğrenci

16.1. Akıllı Karar Verme Sistemleri

10 öğrenci

29.2. Elektronik Sistemler

10 öğrenci

30.1. Makine Mühendisliği Teknolojisi

10 öğrenci

70.1. Kontrol ve Otomasyon Sistemleri

10 öğrenci

72.2. Telekomünikasyon Sistemleri ve Ağları

10 öğrenci

 

Ukraynaca veya Rusça dillerinde  KPİ’nin tüm bölümlerinde yüksek lisans yapılabilmektedir.

Yabancı öğrenciler 1 yıl  Hazırlık fakültesinde eğitim aldıktan sonra 5. Sınıftan  başlayarak  2 yılda (5.ve 6.sınıf)yüksek lisans eğitimini tamamlayabilirler.

Yabancı öğrenci dil muafiyet sınıvanı vermesi durumunda hazırlık fakültesinden muaf tutularak 5. ve 6.       Sınıfı tamamlayarak 2 senede yüksek lisans eğitimini tamamlayabilmektedir.